пʼятниця, 21 січня 2022 р.

Соборна мати України одна на всіх, як оберіг. Історична панорама


 

 

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. 

      22 січня 1918 року Центральна Рада на IV універсалі проголосила, що відтепер Україна є незалежною державою. Через рік, 22 січня 1919 року підписали Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це означало, що республіки об'єднуються і створюють єдину державу. Пізніше домовленість назвали "Акт Злуки".

       Незважаючи на підписаний акт, об'єднання територій не відбулося, але така дія істотно вплинула на політичну ситуацію в країні. У 1990 році, напередодні річниці, між Києвом і Львовом десятки тисяч людей, тримаючись за руки, вишикувалися в "живий ланцюг". Така акція підтверджувала стійкість і єдність українського народу.

         У 1999 році чинний президент Леонід Кучма офіційно встановив свято 22 січня, як День Соборності України

    Захід, що відбувся в бібліотеці  на передодні свята мав на меті  закликати користувачів бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви на вівтар незалежності, соборності, державності.

   Презентуючи книжкову виставку бібліотекар довела, що  Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу. 

Перегляд відеофільму "Моя Соборна Україна"  підкреслив, збулися  віковічні мрії. якими жили і за які вмирали кращі сини України.






   

Немає коментарів:

Дописати коментар