4 травня – Міжнародний день протидії булінгу
День протидії
булінгу присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими
доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. Цькування з
боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків.
За даними ЮНІСЕФ,
майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків.
Водночас Україна посідає 4-е місце серед європейських країн з найвищим рівнем
булінгу.
Зважаючи на
масштаб і серйозність проблеми, 4 травня цього року вперше відзначається
Міжнародний день протидії булінгу.
Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого заподіюється шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Важливим є те, що подібне явище в дитячому віці сприймається трагічніше і болючіше, тому може стати причиною психологічної травми, яка може даватися взнаки протягом всього життя.
Для виключення подібного явища та його наслідків, батькам потрібно постійно підтримувати контакт з дитиною, її вчителями та вихователями, в деяких випадках буде корисно спілкуватися з родинами друзів доньки чи сина.
За допомогою книжкової виставки ми намагалися довести дітям й підліткам що булити – це не круто, ні в якому разі не можна ставати співучасниками кривд, які вчиняють булери, і необхідно повідомляти про правопорушення батькам, педагогам та/або – в поліцію.
Книга швецької письменниці Еви Суссо та ілюстраторка Анна Хьоглунд "Усі запитують чому" не дає прямих відповідей,але кожне питання розглядають із філософської перспективи - і в тексті, і в зображеннях, доводять читачам та читачкам будь якого віку , що вони не самі.
Анна Гресь у книзі - шпаргалці «Школа
навиворіт» допомагає дітям навчитися бути учнями, розглядаючи різні ситуації,
які можуть трапитися з дитиною у школі в тому числі і булінгові, та допоможе
знайти рішення: «Що робити, якщо…?»
Пропонуємо дорослим завітати до нашої бібліотеки і прочитати разам з дітьми ці та інші книги , щоб знайти підказки щодо того, як не допустити проблему та як допомогти, якщо вона вже виникла.
Зараз, під час карантину, більшу загрозу
може представляти кібербулінг, адже, на жаль, цькування відбувається і в
онлайні.
Немає коментарів:
Дописати коментар