четвер, 13 травня 2021 р.

«Не підлягає забуттю» виставка-меморіал


  На цьому дні відзнака чорна, 
Щоб нагадати нам щемливо
Про літ страшних жорстокі жорна
І людських доль нелюдське мливо.
* **
Бо час хоч пам’ять захистити
Про них, розстріляних по списку!
Жаль, епітафій не вмістити
Всіх на одному обеліску…  

      Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.

             Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
    

  Виставка-меморіал  нагадала присутнім , що політичні репресії в Україні стали проявом геноциду проти українського народу, завдали непоправного удару по генофонду української нації.. Була знищена більша частина української національної еліти. Ця політика мала на меті створити «Україну без українців».





          Ямпільська селищна бібліотека пропонує користувачам  познайомитися з книгою Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГУ: вижити – значить перемогти». ХХ століття містить чимало трагічних сторінок. Кількість жертв сталінських репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч осіб було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Книга присвячена мало дослідженим сторінкам життя українських жінок-політв’язнів. Це дослідження покликане сприяти відновленню людської гідності і тих, хто загинув, і тих, хто вижив, мучеництва, проявів гендерно-забарвлених практик пристосування, спротиву та виживання в неволі


Пам'ятні міста політичних репресій у Львові        


Пам'ятник жертв політичних репресій

вулиця Замарстинівська, 9

 

 

  


Жертвам комуністичних злочинів         


вулиця Степана Бандери

 

 




Жертвам голодомору-геноциду та депортацій ХХ століття      




Немає коментарів:

Дописати коментар