понеділок, 21 лютого 2022 р.

Мов джерельна вода, рідна мова моя. Літературне лото


 

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!..
                      Т. Шевченко

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

    Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу. Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою.

     Захід, що пройшов в нашій бібліотеці  наголосив,що мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

   З метою розширювати і збагачувати знання учнів про мову та літературу; формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава на базі Ямпільського НВК проведено Інтелектуально-розважальну гру «Мова єднає всіх».

  Школярів також познайомили з дитячим порталом  ПУСТУНЧИК , де проілюстровано Українські народні прислів'я та приказки про мову мовне лото : та «Згідно» і «відповідно»: вживаємо правильно.

 Добірка літератури  занурила користувачів у  мовний всесвіт, що  несе  мудрість народу, його дотепність й красномовність.

Мова-це найвище багатство, скарб кожного народу. Наші предки звертали увагу на чистоту, щирість, вагу слів.






пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

У вічність із Майдану відлетіли. Панорама пам’яті


        

Господь на небі мав свій план,
Не міг дивитись на руїни.
Тому покликав на Майдан
Синів і дочок України.

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!"

     День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

      20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

        Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від "багатовекторності" у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.

       Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави наша бібліотека  змоделювала панораму пам’яті.

     Читачам нагадали Хронологію Революції Гідності, презентували видання ,що яскраво ілюструють ціну свободи та відповідальність за її збереження. розповідають про загиблих учасників Революції Гідності, про те, якими вони були в житті.

    



  Бібліотекар ознайомила користувачів інформаційно – методичними матеріалами  Національного МЕМОРІАЛЬНОГО  КОМПЛЕКСУ  ГЕРОЇВ  НЕБЕСНОЇ СОТНІ  та інтарнет ресурсом: 

Сайт-меморіал пам’яті загиблих Героїв:



   Присутнім було запропоновано  переглянути  освітній ролик для дітей "Люди створюють історію", знятий Національним музеєм Революції Гідності разом із командою компанії "Whitemovie Production". У ролику діти – свідки тих подій діляться спогадами про пережите й розповідають, що спонукало українців вийти на Майдан, яких змін зазнала їхня свідомість та як ці події вплинули на майбутнє України.


понеділок, 14 лютого 2022 р.

Міжнародний день дарування книг


 

     14 лютого - Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки, бо книга сьогодні є надважливим соціальним продуктом, а підтримка української книги є питанням національної безпеки.

 Саме книжки закладають базові цінності світогляду, формують особистість, будують потужний культурний простір.

 Наша бібліотека підтримала заклик видавництва «Ранок» запровадити новий культурний тренд, коли дарувати книжки на Валентина стане доброю традицією. 

 

  

 Ямпільська селищна бібліотека висловлює  щиру подяку Голєвій  Оксані  за передані в дарунок  книги, що належали нашому активному читачеві, справжньому  патріоту  Грабелько Анатолію  Івановичу.




вівторок, 1 лютого 2022 р.

Рокам ніколи пам’яті не стерти. Героїчна хроніка


 

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

31 січня - визначна дата для нашого міста. Усі мешканці вшановують пам'ять загиблих  під час визволення Лиману від німецько-фашистських загарбників

      Наш край пережив страшні роки окупації, два рази на нашій землі пролягав фронт, знищуючи красу нашого краю, вбиваючи людей. У скарбницю загальної, великої перемоги над фашистськими поглядами, зробили свій внесок й  наші земляки.

      Бібліотека  презентувала  своїм користувачам  матеріали про події тих буремних років наголосивши, що бої за визволення Донбасу розпочались 29 січня 1943 року. За 12 днів 6-та армія Південно-Західного фронту пройшли з кровопролитними боями від р. Сіверський Донець до р. Міус, подолавши відстань у 150 км. За цей короткий час було визволено 40 населених пунктів, у тому числі Лиман — одним з перших.

     Переглянувши відеофільм, створений за матеріалами книг М. Пасічника та фотоархіву бібліотеки, присутні переконалися ,що український народ виявився непохитним у боротьбі з ненависним ворогом, що приніс стільки лиха на нашу землю. Після визволення у січні 1943 року, фашисти закріпились на правому березі Дінця і тримали позиції аж до кінця вересня, коли наша армія перейшла в рішучий наступ, звільнивши Донбас. Попереду були не менш жорстокі бої за визволення всієї України.

     Скільки б не минуло років, скільки б не змінилось поколінь українців — пам’ять назавжди залишиться в наших серцях, як і  подяка ветеранам, чия мужність та нескореність духу, відвага та героїзм, сьогодні є зразком для молодого покоління українського воїна у боротьбі за незалежність нашої держави!