пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

«Жорна». Відеопрезентація документального фільму.


       

То не родина, то стерня,
Що після жнив мовчить у полі:
Десятиліття забуття,
Уламки вкраденої долі...
 
Наталка Купрієнко-Тривайло

«Жорна» — документальний фільм про події під час Голодомору в Україні 1932-33 років на Харківщині.

Автор сценарію та режисер - журналістка Ганна Гін. Стрічку випущено харківською аґенцією "МедіаПорт".

 Фільм збудовано на спогадах людей, котрі пережили Голодомор. Автори стрічки не подають жодних висновків, не коментують і не пояснюють, аби глядач самотужки розібрався в тих страшних подіях - лише закадровий голос, що читає документи.


   Дивимося, скорбімо, пам'ятаємо!

 Перегляньте фільм за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=nJuqZtDvV-A

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Від Революції Гідності до Країни гідності. Експрес-викладка


 

Чужою пам'ять  не буває…
Серед чужих нема своїх…
Живе душа, бо пам'ятає…
Про всіх…померлих і живих…
                                 Ірина Кметь

21 листопада українці відзначають День гідності і свободи - свято, яке заснували в 2014 році за указом Петра Порошенка на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

Історія свята

Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції. . Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.

В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.

Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували

життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.

В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

      Бібліотека підготувала   добірку видань з історії  українських національно-визвольних змагань XVII – XX століть, суспільно-політичних перетворень за часи здобуття державної незалежності нашою країною та доленосні події в Україні початку XXI століття – Помаранчевої революції та Євромайдану, що  стали символом Свободи і Гідності українського народу.

Інформаційна соціальна кампанія до Дня Гідності та Свободи у 2021 році відбувається під гаслом – “ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ”, розробленим та


запущеним Національним музеєм Революції Гідності й Міністерством культури, молоді та спорту України у 2019 році.

Гасло вдало висловлює ідею спрямованості в майбутнє. Революція Гідності – визначна й героїчна сторінка нашого недавнього минулого, але найважливіше, про що маємо пам’ятати та що усвідомлювати як обов’язок, – вона дала українцям можливість самим вирішувати, якою буде Україна завтра, куди вона прямує. На Майдані українці обстояли основні громадянські права та свободи, які кожному дають змогу самореалізації відповідно до його прагнень.

5 зображень, 5 людей – різного віку, статі, життєвого досвіду об'єднані спільним гаслом. Промовистим є сам напис, щоразу зроблений по-іншому.

   Мета соціальної кампанії – актуалізувати в суспільстві роздуми про те, чому свобода варта того, щоб за неї боротися й захищати її.


    
«Зима, що нас змінила»- цикл документальних фільмів про Євромайдан телеканалу «1+1» і творчого об'єднання «Вавилон'13».

Уперше Зима, що нас змінила вийшла  на каналі «1+1» у четвер, 3 квітня, до сороковин за вбитими у боях на вулиці Інститутській. Про останні й найкривавіші дні протистояння розповіли очевидці тих подій, учасники і родичі загиблих.

П'ять фільмів з циклу «Зима, що нас змінила» присвячені героїчній самопожертві звичайних людей під час драматичних подій у самому центрі української столиці . Нереальна історія про тих, хто загинув за свободу, за свою державу, за Україну ... Починає цикл стрічка «Небесна сотня».

 Пропонуємо разом переглянути фільми  «Зима, що нас змінила» 

https://1plus1.video/zima-shto-nas-zminila


вівторок, 16 листопада 2021 р.

Бібліотека територія толерантності. Інформаційний прес-анонс


    

   


      Щороку 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. 

Саме цього дня 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності. Толерантність має передусім на меті прийняття людей такими, якими  вони є, і взаємодію з ними  на основі згод. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність. 

Діти і молодь – люди майбутнього: у них свій стиль, манери спілкування, своє мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність. 

      Школою ненасилля, свободи, толерантності перш за все є наші бібліотеки. Бібліотеки сьогодні – це територія толерантності, своєрідна школа спілкування, адже сюди може прийти кожен, незалежно від соціальної належності, національності, релігійних поглядів, належності до певної культури, і почуватися повноцінним і рівним.

    Наша бібліотека – це відкритий простір, куди може прийти будь-хто – провести час, зустрітися з друзями, обмінятися думками. Тут тепло і затишно, є газети, журнали і книги. Тут можна довідатися про культуру, традиції і погляди інших людей на прикладах світової художньої літератури.

    Ми завжди раді кожному, вислухаємо, поспілкуємося, порадимо, допоможемо.



вівторок, 9 листопада 2021 р.

Читайте українську книгу! Пазл читацьких переваг

Солов'їну, барвінкову,
колосисту — на віки —
українську рідну мову
в дар мені дали батьки.
                Оксана Забужко.

    Щорічно, 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови -  свято рідної мови. Першим до нас приходить слово...

      Українська літературна традиція – явище досить молоде, вона вже достатньо сформована та самобутня.

    Сучасні українські письменники, книги яких має прочитати кожен.

 


    

Друзі! 

Завітайте до нашої бібліотеки та отримайте насолоду від читання української книги! Разом будемо  відновлювати та плекати  мовне  здоров'я країни.