середа, 28 квітня 2021 р.

«Чорнобиль – відголосок минулого» Екологічний репортаж

На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні…
Журавлі несли печаль велику,
Наче тінь невидимих могил.
                        Дмитро Павличко


       Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої  техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
      26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
             Книжкова виставка «Чорнобиля гіркий полин» з якою бібліотекар познайомила користувачів, це колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже більш трьох   десятків  років. . Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.
     Ми запропонували кожному з присутніх  дорослому згадати, яким запам'яталося 26 квітня 1986 року саме йому.
     
     


            Віримо і надіємось, що у держав і народів, усього людства вистачить мудрості, волі та відповідальності, щоб іти далі зваженим і осмисленим шляхом, на якому не залишиться місця таким зловісним віхам, як Чорнобиль.
           Пропонуємо переглянути разом з нами    відео -  Одна історія  «Книга-мандрівка. Україна». Чорнобиль  за посиланням:

пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

«Як навчити книгу любити» Бібліопоради

Якщо малюк буде бачити навколо себе книги, вони стануть частиною його життя.


 Бачить – не бачить, Чути – не чує.
Мовчки говорить, Дуже мудрує.
Будемо, діти, З нею довіку
Жити-дружити. Хто ж то такая
В світі щаслива, Мудра, правдива…
Стану в пригоді   Книжка, та й годі.
Леонід Глібов

      

      Якщо ви хочете, щоб ваша дитина читала, необхідно привчати її до цього з самого дитинства. Ба більше, деякі батьки починають читати малюку, коли він ще не народився.

      Коли дитина ще маленька і читати не вміє, батьки мають читати їй якомога більше цікавих книжок з гарними малюнками. Якщо малюк буде бачити навколо себе книги, вони стануть частиною його життя. Важливо з раннього віку вчити дитину дбайливо ставитися до книг, не дозволяти їх рвати та обмальовувати.

       Є багато порад, як прищепити дітям любов до книг, як привчити малюка регулярно читати, як зацікавити книгами та підтримувати цю звичку. Ми зібрали найефективніші:




       Як привчити дітей читати, прищепити любов до книг і читання, коли діти постійно живуть в оточенні гаджетів  - на ці та інші питання  намагалися знайти відповіді бібліотекар разом з батьками на за допомогою бібліопорад.



  
   Особливо стала в пригоді книга Порух Ірини  "27 причин читати книгу", у якій розповідається,  чому читання є популярним заняттям, пропонується 27 книг, які варто прочитати самому та порадити своїм друзям. 


      Любі батьки, шановні дорослі, читайте дітям, читайте разом з дітьми, 
відвідуйте разом нашу  бібліотеку!