понеділок, 29 березня 2021 р.

«Дитячі смаколики» Експрес- репортаж

 



Книжковий світ — то особливий світ.
І безкінечний — наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!


        У рамках Тижня дитячого читання бібліотечний простір книгозбірні прикрасив  експрес - репортаж «Дитячі смаколики» , що містить палітру найкращих та найвідоміших книг - новинок.

        Яскрава книжкова полиця привертає до себе увагу дітей і запрошує провести яскраві моменти з книгою у товаристві з літературними героями. Цей «книжковий  гамбургер»     заклик до цікавого, захопливого читання.

 Особливу увагу юних читачів привернули книги –комікси  Джерома  Стілтона  .






         Місія "Видавництва "Ірбіс Комікси": привносити в Україну цікаві та всесвітньо популярні комікси та графічні новели, обираючи найкращі для дітей.

      На заході були використані підготовлені  командою  Видавництва "Ірбіс Комікси" інтерактивні матеріали  з читанням коміксів для бібліотек та їх юних читачів.

      "МІЖ МИНУЛИМ ТА МАЙБУТНІМ"  - інтерактивна презентація, що  допомогла  дітям сформувати думку про прочитане  та  відповісти  на цікаві  питання.




      Дорогий друже, наше минуле є не менш загадкове та цікаве ніж наше майбутнє!

      Запрошуємо переглянути історичний комікс про Льодовиковий період та Олімпійські ігри. Тема НУШ "Між минулим та майбутнім" за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=wp-6lKrdCRw


пʼятниця, 26 березня 2021 р.

«Сучасні автори, сучасним дітям» Читацьке фан-патіо

 




         Неможливо змусити дитину любити читати, але можна спробувати зробити так, щоб  дітям  вистачало  тепла й доброти, щоб   дитяча книжка  гріла душу, була  світлою, веселою й цікавою.

    Читацьке фан-патіо орієнтовано  на  учнів 7-9  кл, мало  на меті  довести, що читання має бути  приємним, модним, престижним та цікавим.

    Презентуючи твори сучасних авторів бібліотекар торкнулася  одвічніх питань добра і зла, і разом із читачами вчиться найголовнішому: приходити друзям на допомогу у важку хвилину, творити добро, любити і захищати рідну землю. що подаються у книгах Марини та Сергія Дяченків, історичних  романах Володимира Рутківського, творах Сашка Дерманського , Лесі Вороніної.

   У героях юні  читачі впізнають себе, де в чому покепкують, а здебільшого — замисляться, чому в світі все так, а не інакше, і чи може звичайна людина щось змінити

  


     "Літературно-художнє ательє" надало змогу розповісти за допомогою малюнка про свою улюблену книгу,  розкрити світ почуттів і пристрастей, створених художнім словом ,  плекати чисті і ніжні почуття, толерантність, тактовність у ставленні до інших, щоб діти читали добрі книги, , не  залишилися  байдужими  до чужого лиха, не втрачали  загостреного  почуття справедливості та прагнули  пізнати цей світ.

      Саме до цього прагнуть працівники бібліотеки, долучаючи дитину до книжкової скарбниці.




четвер, 25 березня 2021 р.

«Кожна книга – це країна» Літературний круїз



 

     Надзвичайно важливо розвити в дітях любов до читання

       Всі ми любимо  подорожувати, та це можна робити по-різному. Хтось полюбляє подорожувати потягом, хтось – пароплавом, хтось мандрує автомобілем, а дехто взагалі полюбляє ходити пішки. Та можна подорожувати читаючи.

     Під час літературного круїзу, що відбувся у стінах бібліотеки, діти  здійснили подорож з героями до тих  країн, звідки вони з`явились і познайомитись з авторами улюблених творів.

         Це допомогло популяризувати  літературу і творчость  письменників з різних країн світу, а також країни, де вони народились: Керрол, Гауф -  Німеччина,  Оскар Вайльд –  Ірландія,  Г. Х.  Андерсен  –  Данія,  Ш.  Перро , 

Ф. Рабле – Франція, А. Ліндгрен,  Ева Суссо  – Швеція, М. Стрековська-Запемба,  Гж. Касдепке – Польща, Л. Монтгомері  - Канада, Марджери Вільямс -  США.







      

        Бібліотекар намагалася залучити  якомога більше дітей до книги, до читання шляхом інтерактивних ігор, розвиваючи   повагу до  книги, літератури, друкованого  слова.     

     Читайте та  мандруйте разом  з героями книг, переживайте з ними їхні пригоди,  пізнавайте нове через книги, адже це так цікаво. 

    Спробуйте скласти пазли за посиланням:

https://learningapps.org/display?v=psd4n0kak21



середа, 24 березня 2021 р.

«Увімкни казку» Літературні перегони

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання крокує бібліотеками.

   У нашій бібліотеці він розпочався  літературними перегонами  «Увімкни казку», тому що  надзвичайно важливо розвити в дітях любов до читання.

   Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi. І сьогодні діток  дитячого садка Ямпільського НВК запросили поринути у світ казки та пригадати казкових героїв і разом з ними повеселитись.

     Сьогодні у дітей своє світосприйняття, їм потрібні яскраві образи та динамічні сюжети. Книжкова виставка  допомогла узагальнити знання учнів про українські народні казки,  створити атмосферу радості ,розширити кругозір дітей.




          Малята переглянули  відео вікторину казок «Улюблені казки українських малюків»,  що надало змогу, розвивати пам'ять,  уяву,   пробуджувати бажання слухати і знати більше казок.

   



 Запрошуємо і вас разом з малечею відгадати казки - мультики за посиланням

 https://www.facebook.com/100014909029495/videos/1081426562364301 


 

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

«Люди , що несуть державу у своїх душах» Героїчна хроніка

 


 День українського добровольця – це свято, що відзначається в Україні

14 березня. 

   В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

     17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову №4251 «Про встановлення Дня українського добровольця» з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.



Захід наголосив, що історичний екскурс свідчить про  феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорізьку Січ – воєнізовану структуру із добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Легіон Українських січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах, відіграв важливу роль у  подіях  Першої світової війни.

 За допомогою книжкової виставки , ми   ознайомити  користувачів із самими відомими добровольчими формуваннями АТО України.

 

   






 Артпроект  Андрія Котлярчука  «Добровольці. Доба героїв», книги Ігора Міхайлишина « Щоденник добровольця батальйону «Донбас», Євгена  Положія  «Іловайськ», хроніка Романа Зінченка  «Війна, якої не було»  влучно, яскраво, без прикрас ілюструють, що «війна – це пекло», але героїчне,  війна для сміливих та вільних людей.





вівторок, 9 березня 2021 р.

«Шевченко наш. Він для усіх століть...» Фаворит-читання



Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.

                                  Ліна Костенко







Цього дня, 9 березня, у 1814 році з’явився на світ визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник Тарас Григорович Шевченко. Сьогодні Україна відзначає 207-річчя від дня народження письменника

З нагоди дня народження Шевченка  бібліотека  організувала тематичний захід «Шевченко  наш.  Він для усіх століть...», щоб підкреслити :    слово може бути сильнішим за зброю. Тарас Шевченко довів це своїм життєвим прикладом. Незламність духу й невпинна боротьба за свободу, які сповнюють рядки його творів, знайшли визнання у всьому світі.

Фаворит-читання допомогло користувачам поділитися  своїм Кобзарем,  тим, якого поета знає і любить кожен. 

 






 Діти і дорослі  читали свої улюблені вірші Шевченка 

   Відео можна переглянути за посиланням: 

https://www.facebook.com/100014909029495/videos/pcb.1072251953281762/1072251263281831

https://www.facebook.com/100014909029495/videos/pcb.1072251953281762/1072251656615125

https://www.facebook.com/100014909029495/videos/pcb.1072251953281762/1072251136615177

«Вернісаж весняних свят» Мистецький гармидер




На вікні тюльпани,
Здрастуй, весно-панно!
Щастям і коханням,
Душу наповняє  подихом весняним.

Настала весна.

  8 Березня – свято краси, любові та ніжності!

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня.

 Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність.

  

  Мистецький гармидер  «Вернісаж весняних свят» , що відбувся на передодні весняного свята допоміг створити святкову  атмосферу  та позитивний  настрій,  розвивати інтерес і бажання до вивчення і відродження народних звичаїв та традицій рідного краю, оберігати їх.





Шанобливе ставлення до матері; чуйне, доброзичливе ставлення хлопчиків до дівчаток;   здатність до емоційного відчуття художнього слова  - все це відчули  присутні на святковому заході.





   Відео презентацію можна переглянути за посиланням

 https://www.facebook.com/100014909029495/videos/1072187449954879

середа, 3 березня 2021 р.

«Все, чим живе душа» Літературний гід

 


Вплітаючи в прозу нитки чужої долі,
Несеш ти безсмертну любов у світ

Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника.

3 березня за рішенням Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу від 1986 року відзначається Всесвітній день письменника. 

     Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Олександр Дюма-батько — 420 романів, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи, а Михайлу Булгакову знадобилося 12 років на написання роману «Майстер і Маргарита». Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.

      


       У Всесвітній день письменника бібліотека запросила читачів на інтерактивний захід , де за допомогою  цікавої книжкової  виставки  популяризувала твори  українських  та  зарубіжних  письменників

       Відома українська літераторка  Оксана Забужко переконана, День письменника необхідний і самим літераторам, і читачам:

– Це свято має нагадати всьому світу, що існує така професія, як письменник. І це дійсно професія, та більшість людей не знають, як літератори заробляють на хліб, як вони живуть і чим взагалі займаються.

  Топ "5 читацьких вподобань" підкреслив, що читають наші користувачі -   більш популярна художня література. Читають, щоб відпочити, отримати емоції, яких не вистачає в житті,   як спосіб поринути у іншу реальність та розслабитися.



    

     Ми читаємо для користі, книгу часто сприймаємо, як джерело знань.

 Саме книги, а не комп’ютери та телефони, повинні стати головними джерелами інформації   І ми повинні зробити  читання та культуру загалом  модними для населення. 






вівторок, 2 березня 2021 р.

«Доторкнись до краси серцем» Еко - палітра

 


У проміннях сонця ніжних
Край веселого струмка
Білий, росяний підсніжник
Раптом блиснув з-під листка.
Отакий малий неначе,
Ледь прокинувся від сну.
Тихий-тихий, а одначе,
Він привів до нас Весну.


Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка на природу  ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це чудо!

Первоцвіти – дивовижні рослини, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще нема листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі.  Підсніжник звичайний (білосніжний), сон-трава, шафран сітчастий, цибуля ведмежа, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний, проліски дволиста та сибірська, ряст Маршала, ряст порожнистий та ущільнений, горицвіт весняний, конвалія – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються в області. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення, занесені до Червоної книги України, їх заборонено зривати, продавати та купувати.




         З метою посилення охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих рослин, що знаходяться під загрозою знищення, а  також рослин, занесених до Червоної книги України,  попередження незаконного збору та реалізації весняних первоцвітів в бібліотеці була проведена  Еко -  палітра   «Доторкнись до краси серцем» .




  

        Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.

       Запрошуємо всіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь. 

      Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту