До 150-річчя з дня народження Лесі Українки
Матір'ю Лесі
Українки була письменниця Ольга Косач, що ставила на своїх роботах псевдонім
Олена Пчілка. Вона була активною учасницею проукраїнського руху, встановила сімейною
мовою спілкування українську мову і прищеплювала своїм дітям любов до
української народної пісні, казок і традицій.
Дядьком Лесі
Українки був відомий український вчений, засновник українського соціалізму -
професор Михайло Драгоманов
У чотири роки вона навчилася читати, в п'ять - грати на роялі, у вісім - писала вірші. У 12 років вона вже друкувалася в журналах. В цей же час вона захворіла на туберкульоз кісток, через що довелося назавжди залишити заняття музикою.
Самостійно вивчила 11 мов, в тому числі латину і грецьку. Перекладала твори Гомера, Гюго, Байрона, Гейне, Шекспіра. Написала загалом понад 100 власних віршів і 20 драм. Випустила три збірки.
Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з'явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори. Леся Українка різко розширила традиційні жанри української літератури
Леся Українка стала найбільшим збирачем українського фольклору, зберігши його для нащадків, знала близько 500 народних пісень, написала роботу по фольклористиці Купала на Волині.
Твори поетеси дуже
чутливі та романтичні , хоча і не великі за розміром.
«Спокуса Дон-Жуана» за мотивами
«Кам’яного господаря» ,
«Лісова пісня» (фільм, 1961)
« Мавка: Лісова пісня » - український ЗD - мультфільм за мотивами драми-феєрії « Лісова пісня » та образів народної міфології .