пʼятниця, 29 січня 2021 р.

«Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день» Інформаційно-історична викладка

 


     Живою і невмирущою є пам’ять про тих хто ціною власного життя відстояв мир і свободу Батьківщини, врятував  наш край  від фашистської навали.

      Ще в грудні 1942 року радянські війська вступили на територію України. Першими були звільнені населені пункти східного Донбасу. 31 січня було визволено Красний Лиман та залізничний вузол, що мало стратегічне значення для подальшого звільнення українських земель. 

       Ямпільська бібліотека разом з клубом створили відеофільм , використавши матеріали з книг відомого краєзнавця та журналіста Миколи Івановича Пасічника  "Краснилиманщина: вчера, сегодня, завтра"   та " Придінців'я - солов'їне і вічне", а також фотоархів бібліотеки.

      




У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в тій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/100014909029495/videos/pcb.1049088318931459/1049087295598228/

https://www.facebook.com/100017376516866/videos/711748662747678

«Розп’ята доля молодих і мужніх»



 «Пам'яті тридцяти»

         На Аскольдовій Могилі  український цвіт —

         По кривавій по дорозі  нам іти у світ.
                                                                

                                                       Павло Тичина

      29 січня -  День пам'яті Героїв Крут. Українці згадують про події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Саме тоді на Чернігівщині військові УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.

    Ямпільська бібліотека  презентувала відвідувачам виставку -відгук  «Розп’ята доля молодих і мужніх», щоб нагадати про події під Крутами 29 січня 1918 року, пробудити  пізнавальний інтерес до історичного минулого рідного краю, повагу до героїчних вчинків юних борців за свободу. 







       Бібліотекар  наголосила, що небагато імен тих героїв зберегла нам історія. Це, зокрема, студенти Божко­- Божинський, Микола Лизогуб, Попович, Володимир Шульгін, гімназисти Павло Кольченко, Микола Іванкевич, Липський, Тарнавський, Соколовський, але пам’ять про юнаків­героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, які готові покласти своє життя в ім’я ідеї, в ім’я Батьківщини, за її свободу і незалежність.


Пропонуємо  переглянут,и Істор.ичну драму Олексія Шапарєва «КРУТИ 1918»

за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Nu5WHLJYjvY 


середа, 27 січня 2021 р.

«Чорні крила Голокосту» Історичне досьє


 

«Кому вирішувать, хто більш потрібен світу?
 Єврей, циган чи  білошкірий кат...
 Хто право дав, щоб  зводити людей в могилу,
З народження провину призначать»

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

   Бібліотека презентувала користувачам  історичне досьє, щоб розповісти , що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

  Книжкова виставка "Пам'ять голокосту"  засвідчує - світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.






Відео "День пам'яті жертв Голокосту

пʼятниця, 22 січня 2021 р.

Дистанційна історична година до Дня Соборності

 





Ямпільська селищна бібліотека провела на платформі Zoom  дистанційну  історичну годину  «Соборність України: під прапором волі» у якій взяли участь читачі бібліотеки та бібліотекарі Лиманської ЦБС.  Директор Лиманської ЦБС Осіпова Т. І. привітала усіх присутніх та побажала творчих успіхів та плідної праці. 

Бібліотекар  поздоровила зі святом та запропонувала до перегляду презентацію з історичною довідкою   та слайдшоу, як у Ямполі відзначався День незалежності у минулі роки. 

четвер, 21 січня 2021 р.