середа, 28 жовтня 2020 р.

«Пам’ятаємо! Вшановуємо! Дякуємо!» (історично-патріотичний альбом)


Народ, осяяний
Історичною пам’яттю, -
Нездолений. Ми
Мусимо знати і не
Забувати ціну війни і перемоги.

І. Гончаренко


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 76 річницю.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 



Дивіться відео за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=U0U7m8CG6h4



Для того, щоб наші мешканці не забували про події IIсвітової війни, та визволення України,вшановували пам'ять загиблих визволителів, усвідомлювали значимость  перемоги для українського народу, величину вкладу кожного українця у здобуті перемоги

бібліотека презентувала книжкову виставку "У бронзі, у граниті . у серцях, без права на забуття"





Покладання квітів до обеліску.

четвер, 22 жовтня 2020 р.

«Безпечне життя в небезпечному світі» (точка зору)

 


Безпека — це відсутність загроз життєво важливим інтересам людини: її життю, здоров’ю і добробуту.

Безпека належить до базових людських потреб і є потребою дефіциту. Це означає, що доки людина не почувається безпечно, вона не може належно дбати про потреби вищого порядку — соціальні та духовні.


 Зараз досить непроста ситуація в світі. Усі говорять про коронавірусне захворювання  (COVID-19), і всюди є інформація про вірус та про способи захисту від нього. Знання фактів має ключове значення для правильної підготовки та захисту себе та своїх близьких.



 Той великий об’єм інформації, яку отримують діти і батьки, які зараз перебувають постійно з дітьми, вимагає певної психологічної допомоги. У дітей народжується тривога: що буде далі, чи не захворіють вони і їх рідні




 Ми намагаємося допомогти нашим користувачам  , як зорієнтуватися    правильного говорити про коронавірус із дітьми, що їм треба про це знати, як правильно аргументувати необхідність зберігати спокій, як привчити до правил гігієни, які убезпечать їх від захворювання.




вівторок, 13 жовтня 2020 р.

«Життя - Україні, честь - собі» (Трибуна патріота)

 


На передодні Дня  захисника України

та Дня  Українського козацтва

бібліотека організувала  презентацію слайд-шоу  «Є таке покликання – Батьківщину захищати» та розповіла відвідувачам про юнаків земляків,  що виконують почесний обов’язок  - несуть службу  у лавах збройних сил України.






 Книжкова виставка  ознайомила користувачів з літературою про українське козацтво та Українське воїнство, а  нові надходження до фонду бібліотеки, запропоновані бібліотекарем,  викликали патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України , інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення.



Біля меморіального  стенду  « Пам'ятаємо захисників України» присутні вшановували пам’ять учасників бойових дій на Сході України.


вівторок, 6 жовтня 2020 р.

«Студентська революція на граніті» (memory-тайм)


 Жовтень 90-го
 

Влада не хоче слухати слів
Страйк наша зброя, страйк – наше право,
Станьмо на площі, часу посли,
Серцем до серця, лава до лави:


Пісня була створена Олегом Покальчуком в жовтні 1990 року на підтримку акції студентського голодування в Києві.


З 2 по 17 жовтня 1990 року,в Києві на Майдані Незалежності (тоді — площа Жовтневої революції) тривало політичне голодування студентів, яке згодом назвали Революцією на граніті. Це був перший успішний ненасильницький політичний протест проти комуністичної влади.

    Бібліотекар розповіла читачам, що акції громадянської непокори, які охопили Україну в жовтні 1990 року, заклали традиції проведення демократичних акцій протесту, подальшим виразником яких стала Помаранчева революція та Революція Гідності. 

Революція на граніті стала переломним моментом в утвердженні незалежності України.





Революція на граніті показала, що в Україні виросло нове покоління, яке не боїться в’язниць і готове відкрито відстоювати свою думку і йти наперекір владі.



"Революція на граніті"

 Дізнатися більше про студентські протести  1990 року  у Києві   ви можете за посиланням

https://hmarochos.kiev.ua/partner/rng/

четвер, 1 жовтня 2020 р.

«Книга, що народжує мрію» коло однодумців

 


Видання для бібліотек від видавництва «БАК»

Користувачі Ямпільської  селищної бібліотеки висловлюють щиру подяку  видавництву «БАК» та Українській  бібліотечній  асоціації за чудовий дарунок -  книги, що поповнили та збагатили фонд бібліотеки.



  Нові видання допоможуть нашим читачам  робити вибір на свій смак, знайти однодумців для спілкування і з задоволенням та користю провести вільний час з книгою.

http://www.bak.lviv.ua/