пʼятниця, 13 березня 2020 р.

«Захищаю Вкраїноньку я»



Є такий поклик  -  Батьківщину захищати.

Солдат Вітчизни, будь готовий

До боротьби за справу миру!



Напередодні дня Добровольця  читачі бібліотеки хвилиною слави  вшанували мужність, героїзм захисників незалежності, суверенітету  і територіальної цілісності України. Віддали данину поваги нашому земляку Сезоненко Олександру, що  у 2015 добровільно вступив до лав батальйону «Схід», та на жаль помер. Згадали  юнаків ямпільців, котрі несуть службу в лавах Збройних Сил України зараз.

Біля книжкової виставки учнівська молодь знайомилася з поезією лиманського поета  Андрія Єфименко, який теж був добровольцем .

вівторок, 10 березня 2020 р.

«На вічному шляху до Шевченка»

 Я тиха доля, доленька Тараса…
В вінку терновім, боса на снігу…
Втирала сльози, зронені завчасно.

Минають віки, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти.

 Біля книжкової виставки «Шевченко єднає народи» читачі  перегорнули сторінки улюблених творів майстра слова, згадали знайомі вірші






Річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, чиє  ім’я, святе для кожного українця, бібліотека присвятила  відео подорож  «Музей Тараса Шевченка: в Каневі» . Ця людина залишила нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам'ять про себе. Глядачі  переглянули відео матеріали про вшанування пам'яті поета,  також уривок з поеми Шевченка «Катерина» у виконанні  Квітки Цісик  та відеофільм «Я до тебе Тарасе іду».



Дітям дуже сподобався сучасний мультик «Як Тарас Шевченко став зіркою» із серії «Книга мандрів».





вівторок, 3 березня 2020 р.

«Співець свободи і братерства»


Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде.






До всесвітнього Дня письменника бібліотека  підготувала літературна лоція  присвячену  творчості  видатного українського поета,  перекладача, публіциста, громадський діяча  Максима Тадейовича Рильського.  Бібліотекар наголосила, розповідаючи про непростий шлях поета, що його творчість ділиться на два річища — офіційне та ліричне, в останньому йому вдавалося створити незалежні від політики, суто мистецькі твори, які пережили його. Був Максим Тадейович надзвичайно живою людиною — і все людське було йому притаманне.


















«Про талан його хочеться сказати так: він був блискучий, але глибокий, був скорий, але бездоганний» (Ю. Смолич).
 Присутні перегорнули сторінки книг Рильського, згадали знайомі з дитинства вірші.